Još jedna nedelja LCS je za nama nakon koje smo dobili i prvoplasiranu ekipu Cloud9 koja je uspela da porazi Team Liquid. S druge strane 100Thieves su osigurali treće mesto nakon pobede nad FlyQuestom. A ekipa CLG je šestu nedelju LCS-a završila bez poraza.

100Thieves sigurni na trećem mestu

Ekipa 100Thieves je juče vodila veliku borbu sa FlyQuestom oko treće pozicije na tabeli. Aktuelni šampioni su na kraju izašli kao pobednici, dok je FlyQuest pao na četvrto mesto koje sada deli sa ekipom Dignitas.

Sinoćni meč je počeo malo sporije. First blood je otišao u ruke Thievesa nakon devet minuta igre. Early game je bio poprilično izjednačen. Nije se puno dešavalo u meču, obe ekipe su čekale važne objectives kako bi inicirali borbu. Nakon greške mid lanera FlyQuesta toucouillea 100Thieves dolazi do soul pointa. Sledeći fight odlazi u ruke 100Thievesa, kao i dragon soul i Baron.

U tom trenutku bilo je jasno da je 100Thieves pobedio, i nakon par pusheva sa Baron buffom meč je završen. Nešto više od 30 minuta je trebalo Thievesima da odnesu ovu bitnu pobedu.

CLG bez poraza u ovoj nedelji

CLG je uspeo da se probudi nakon ukupno pet nedelja LCS-a. Ovaj tim je uspeo da šestu nedelju završi bez poraza, i to u mečevima koji su bili ubedljivi. Prvo su porazili ekipu FlyQuest, a sinoć i Golden Guardianse.

CLG je odlično izgledao od samog početka meča. Rano prave prednost i uzimaju first blood na mid laneu. Nakon nešto više od 10 minuta upisali su već šest killova nad protivnikom. A kako je meč odmicao, ova ekipa je samo uvećavala svoju prednost. I pored malih grešaka CLG je pokazao potpunu dominaciju i kontrolu u ovom meču.

Na 25. minutu su uzeli dragon soul point, a kasnije i sam Infernal soul. Luger je i u ovom meču bio jedan od najkorisnijih igrača, i to opet na Kai’si.

CLG nakon ove dve pobede zauzima sedmo mesto koje deli sa Golden Guardiansima rezultatom 5:8. Očekuje ih jako teška nedelja, gde će za protivnika imati Cloud9 i Team Liquid.

Sve rezultate LCS-a, kao i raspored predstojećih mečeva možete naći na zvaničnim stranicama.

Možda će vas zanimati: Uskoro počinje Amazon European Masters 2022! Riot Games je juče zvanično objavio kada počinje Amazon European Masters, kao i sav raspored mečeva i njihove datume. Još jedna…