Na’Vi je u finalu BLAST Pro Series Copenhagen svladao Ninjas in Pyjamas i tako osvojio četvrti premiere turnir ove godine. Igračem turnira proglašen je Aleksandr “s1mple” Kostyliev, najbolji igrač svijeta.

Na’Vi osvojio BLAST Pro Series Copenhagen

Još jedan BLAST Pro Series event je iza nas. Natjecanje u Kopenhagenu ostat će upamćeno i po tome što ga je otvorio danski premijer Lars Løkke Rasmussen i tako esportu i samom eventu dodatno dao na značaju. Isti je čovjek u više navrata na službenom profilu čestitao Astralisu na velikim rezultatima te ih ispraćao na velika natjecanja.

U grupnoj fazi BLAST Pro Seriesa dominirali su Na’Vi i Ninjas in Pyjamas. Ukrajinska ekipa doživjela je samo jedan poraz i to od FaZe Clana, dok je NiP protiv FaZe Clana odigrao izjednačeno te izgubio od Na’Vija. Na trećem mjestu je završio Astralis s dva poraza. Najveće razočaranje grupne faze je MIBR. Ekipa koju trenira Janko “YNk” Paunović nije pobijedila niti jednu jedinu mapu. FaZe je nakon osvajanja EPICENTER 2018 završio na četvrtom mjestu, a iza njih Cloud9.

Na’Vi je u finalu protiv NiP-a slavio s 2-0, 16-10 na Mirageu i 16-12 na Overpassu. Opet je s1mple bio taj koji je nosio svoju ekipu do pobjede iako je Denis “electronic” Sharipov također odigrao sjajan turnir.