Otvorene su prijave za hrvatske CS:GO kvalifikacije za CEE Champions 2022 vrijedan 30.000 dolara! Dvije najbolje hrvatske ekipe će kroz kvalifikacije osigurati svoje mjesto u glavnoj fazi natjecanja.

CEE Champions Hrvatska

Hrvatska se ponova našla na popisu od 18 zemalja koje sudjeluju u CEE Champions natjecanju. Podsjetimo, na prošlogodišnjem izdanju natjecanja ekipe Gluh i Nijem (peanutworld, Ruda, brutmonster, simke, zRose) i Croatia (brky, Salted, Šego, rbfurious, r1teks) su izborile pravo nastupa. Na kraju je slavila ukrajinska ekipa Run or Die (ex. Akuma) koja je time postala bogatija za 10.000 dolara. Upola manje osvojila je ekipa BLUEJAYS. Oto100 i 4glory osvojili su treće i četvrto mjesto. S obzirom na stanje u regionalnom CS-u, sigurno ćemo opet vidjeti neke ekipe pri vrhu. Situacija s hrvatskim timovima je nešto drugačija. Naime, mogli bi ostati bez mjesta u CEECH zbog nedostatka interesa hrvatskih ekipa.

Kvalifikacije će se igrati na FACEIT platformi. Bit će održana dva otvorena kvalifikacijska kupa. Pobjednik kvalifikacija osigurava mjesto u grupnoj fazi CEE Champions 2022. Svi mečevi u kvalifikacijama bit će Bo1, osim finala koje je Bo3. Svaki tim mora imati minimalno tri hrvatska igrača, odnosno tri igrača s hrvatskim državljanstvom (3+2).

CEE Champions 2022 – hrvatske kvalifikacije #1 – 30.4.2022.

CEE Champions 2022 – hrvatske kvalifikacije #2 – 7.5.2022.

CEE Champions 2022

Samo natjecanje igrat će se u tri faze. Nakon nacionalnih kvalifikacija najbolji će se timovi natjecati u grupnoj fazi u GSL Bo1 formatu. Čak 16 najboljih ekipa proći će u single elimination Bo3 doigravanje nakon čega ćemo dobiti pobjednika. Velika novost je i značajno povećanje nagradnog fonda koji će umjesto dosadašnjih 20.000 dolara iznositi ukupno 30.000! Polovica tog iznosta pripast će prvaku, 7500 dobit će drugoplasirana ekipa. Treće mjesto nosi 4500, dok će četvrta ekipa osvojiti 3000.

Kompletna pravila možete pronaći na poveznici.