Drugi finalista LCS Championshipa za 2022. godinu je ekipa 100Thieves. Lopovi su nakon svih pet odigranih mečeva porazili branioce titule Evil Geniuses i osigurali sebi mesto u finalu.

100Thieves u potrazi za drugom LCS titulom

Playoff LCS-a ove sezone bio je napetiji nego ikada. Od ukupno 11 mečeva u čak osam, uključujući i sinoćni, smo mogli da vidimo svih pet odigranih. Lopovi su protiv Genija pokazali odličan performance i rezultatom 3:2 eliminisali ih iz takmičenja. Kao i u LEC-u, i LCS završnica u areni u Čikagu bila je prepuna gledaoca.

Kao što je poznato, Evil Geniuses su odlučili da finalni vikend LCS-a ne igraju sa zvezdom tima i rookijem godine Dannyem, već sa momkom iz akademskog tima. Kaori je zamenio Dannya sinoć, a to će biti slučaj i sa početkom Worldsa rekli su iz organizacije. Kaori je u prvom meču sinoć, i ujedno u debitantskom u LCS-u, imao KDA od 9/2/7 na Lucianu. A taj priv meč serijala bio je statement od strane Evil Geniusesa. Dozvolili su samo četiri ubistva protivniku u meču koji je trajao 35 minuta.

I drugi meč serijala išao je u korist Genija. Međutim, Lopovi se nisu predavali, i to im se isplatilo kada su preokrenuli meč u svoju korist i došli do izjednačenja nakon nešto manje od pola sata igre. Njihova sreća nije dugo trajala, s obzirom da su Evil Geniuses ponovo poveli serijal rezultatom 2:1. Svaki lane Genija je u tom meču bio u prednosti, a ukupan gold lead ovog tima na kraju meča bio je 20 hiljada. Jojo i ekipa protivniku su dozvolili samo jedan kill, a ukupan rezultat meča bio je 16:1.

Ponovno izjednačenje 100Thievesa dovelo nas je do poslednjeg, petog meča serijala. Do 18. minuta nismo videli killove u meču, ali tada 100Thieves uzimaju zmaja kao i ace nad protivnikom čime je peti meč bio zapečaćen.

Možda će vas zanimati: Inspired osvojio MVP nagradu LCS-a! Jungler ekipe Evil Geniuses Kacper “Inspired” Słoma juče je postao najkorisniji igrač LCS Summer Splita. On je ujedno…