Prošlog vikenda odigran je najveći ovogodišnji Fortnite turnir: C2S6: Fortnite Champion Series – Grand Finals za europske timove na kojem je regionalni tim osvojio prvo mjesto!

Fortnite Championship Series: Europe u završnici je okupio 32 timova u borbi za vrtoglavih $1,347,000! Tijekom dva dana odigrano je 12 partija u kojem su se svi timovi međusobno borili za pobjedu. Svaka partija donosila je bodove koji su se zbrajali na završnoj ljestvici; najbolji plasman donosio bi najviše bodova, ali osim toga su i pojedinačni killovi donosili bodove pa je bilo potrebno taktički balansirati agresivnu i pasivnu igru.

Na kraju turnira prvi tim na ljestvici bio je srpsko-hrvatski trio! Dva srpska igrača Aleksa “Queasy” Cvetković i Nikola “TruleX” Krudulj te hrvatski igrač Jurica “Jur3ky” Risek skupili su čak 333 ukupnih bodova te time osigurali glavnu nagradu od $300,000. Tijekom cijelog vikenda bili su izuzetno dominantni, što nije iznenađujuće budući da su se žustro pripremali za ovaj događaj. Nakon što su pobijedili 12. meč, mladići su počeli manijakalno vikati i urlikati od sreće, a to slavlje možete pogledati ovdje.

Bitno je napomenuti da ova tri igrača nisu jedini predstavnici domaće Fortnite scene. Slovenski igrač Tai “TaySon” Stračič na ovom je turniru osvojio treće mjesto, a njegov sunarodnjak Blaž “k1nzell” Lešnik deveto mjesto.

Ovo je najveći uspjeh domaćih igrača u Fortniteu, a vjerojatno i jedan od najvećih domaćih esport uspjeha općenito. Završetkom ovog natjecanja okončala se 6. sezona FNCS-a, a sljedeća sezona još nije najavljena. Nadamo se kontinuiranom uspjehu domaćih natjecatelja u daljnjim turnirima!

Top 5 ekipa sa C2S6: FNCS – Grand Finals: Europe: