I nakon druge nedelje LCS Summer Splita isti timovi zauzimaju prvo mesto na tabeli. Evil Geniuses, CLG i Team Liquid ponovo dele prvo mesto ovog puta rezultatom 4:1.

Evil Geniuses izgubili od CLG-a

Kao što se sećamo prošle nedelje prvo mesto na tabeli zauzimali su očekivano EG, kao i Team Liquid, dok je veliko iznenađenje bio CLG. CLG je nakon jako lošeg završetka prošlog splita, odlično krenuo ovaj. Sva tri tima imali su rezultat od 3:0 nakon prve nedelje. Sada, stanje na tabeli se nije promenilo, samo rezultat ovih timova. Sve tri ekipe izgubile su jedan meč, a drugi pobedile. Team Liquidu je winning streak prekinuo TSM, dok su Evil Geniuses poraženi upravo od CLG-a. Ovom pobedom Counter Logic Gaming vratio se na vodeće mesto na tabeli.

EG je u jednom trenutku bio usamljen na prvom mestu, i jedini neporaženi tim. To se sinoć promenilo kada je CLG uručio šampionima LCS-a prvi poraz ove sezone. Sam meč počeo je dinamično od prvog minuta. Pre nego što su minioni napustili bazu, CLG je već imao jedan kill nad protivnikom. Do 10. minuta meč je bio izjednačen, ali ubrzo CLG dolazi do 2 hiljade gold prednosti. A ubrzo nakon spawna Barona, CLG uzima objective. To međutim nije jedini objective koji je ovaj underdog tim obezbedio u meču. Dragon soul takođe ide u korist Dhokle i njegovog tima, dok drugog Barona uzima EG. Ovim su dosta smanjili razliku u goldu, i produžili meč. Elder i još jedan Baron ponovo odlaze u ruke Evil Geniusesa koji se činilo okreću meč i gold lead u svoju korist. Uzeli su protivniku obe nexus kule, ali CLG uspeva da se odbrani.

Nakon nešto više od 40 minuta igre CLG ipak dobija ovaj back-and-forth meč, kao i prvo mesto na tabeli.

Možda će vas zanimati: Fnatic odigrao najduži meč LEC Summer Splita, Excel najkraći I druga nedelja LEC Summer Splita je za nama. Ovaj vikend nam je doneo puno zanimljivosti, kao i rekorde. Fnatic je protiv BDS-a…