Nekoliko mjeseci bila je bez aktivne momčadi, ali sada se srpska organizacija iNation vraća jača nego ikada.

iNation predstavio novu ekipu!

iNation
Foto: YouTube Screenshot

2022. nije bila najsjajnija godina za iNation. Organizacija je imala fenomenalni kraj 2021. godine, osvojivši RESF Open Cup i prvu sezonu SCL-a. I novu je godinu otvorila pobjedom, ovog puta u 39. sezoni ESEA Maina. Nakon toga je njen jedini uspjeh bio onaj na završnici europskog prvenstva kada je dogurala do polufinala. Vrijedi istaknuti i da je Ivan “choiv7” Živković proveo dva mjeseca van početne petorke, zbog zdravstvenih razloga. U tih nekoliko mjeseci je njegova zamjena bio Petar “HOLMES” Dimitrijević. Na početku kolovoza je iNation najavio drastične promjene. Organizacija je raspustila HOLMES-a, Stefana “SkippeR” Rebraču, Davida “Dav” Miljanića i Nikolu “Dragon” Boškovića. Ukratko zatim je Dragon potpisao novi ugovor, ali kao streamer.

Duži period smo čekali na povratak iNationa, a tom čekanju je jučer došao kraj. Poznato nam je tko će braniti legendarni tag u predstojećem periodu. Jezgra tima ostaje ista – Dragon je još jednom igrač, a staro-novi članovi su i choiv7 te Vladan “VLDN” Radević. Promjene u odnosu na stari iNation vidimo u ostalim članovima. Naime, organizacija je potpisala Filipa “DEPRESHN” Jarkića i Vladana “Kind0” Mandića. DEPRESHN je u kolovozu igrao za Fnatic Rising s kojim je uspio osvojiti 5. sezonu WePlay Academy Leaguea. Što se tiče Kind0-a, njegova zadnja momčad je bila x. Ovo je nova postava organizacije:

rs Srbija Nikola “Dragon” Bošković
Hrvatska hr Filip “DEPRESHN” Jarkić
rs Srbija Vladan “Kind0” Mandić
rs Srbija Vladan “VLDN” Radević
rs Srbija Ivan “choiv7” Živković

rs Srbija Velizar “djokabomba” Perić