Perkz i Team Vitality sinoć su pobedom nad G2 Esportsom izborili prvo mesto na tabeli i sada imaju rezultat od 5:1. Vitality je i prvi tim koji je obezbedio svoje mesto u grupnoj fazi LEC Winter Splita.

Puno iznenađenja u prvom LEC splitu godine

SK Gaming (4:2) pozitivno iznenadio

Prva faza LEC Winter Splita polako se bliži kraju, a jedan tim već je obezbedio svoje mesto u narednoj. To je upravo uradio Team Vitality, koji je sinoć u borbi za prvo mesto na tabeli savladao G2 Esports. Ove godine promenjen je format EMEA takmičenja, te sada imamo samo jedan round robin pre formiranja grupa. U prvoj fazi videćemo dva tima koja će biti eliminisana, dok će ostalih osam ići dalje, kada će mečevi biti i Bo3.

Dok je Vitality siguran, neki od timova su razočarali te se sada nalaze u opasnoj zoni pred ispadanje. A nema više puno vremena za borbu, ostalo je još samo tri takmičarskih dana u ovoj fazi. Jedan od timova koji je najviše iznenadio lošim rezultatima je Fnatic, kao i KOI. Oba tima imaju tek dve pobede i čak četiri poraza. Ekipe koje su imale još gori performance su Excel Esports i Astralis. Ove dve ekipe imaju 1:5 i nalaze se na dnu tabele.

Timovi koju su može se reći takođe sigurni, ukoliko ne izgube sve svoje mečeve sledeće nedelje, su G2 Esports, MAD Lions, SK Gaming i BDS. Ove četiri ekipe imaju 4:2 rezultat. Veliko iznenađenje su upravo SK Gaming i BDS, koji su prošle godine bili jedni od najgorih timova, da bi sada zauzimali vrh tabele. Jankos i njegovi Hereticsi predstavljaju zlatnu sredinu sa tri poraza i tri pobede.

Stanje na tabeli je jako napeto. Poslednja nedelja ove faze LEC-a igra se od naredne subote, a njen raspored možete naći na zvaničnim stranicama.