Korejska organizacija T1 danas je na Twitteru objavila povratak svog dugogodišnjeg igrača Bae “Bang” Jun-sika. Bang je za T1 potpisao ugovor kao streamer.

Bang se vraća kući

Samo par dana nakon što je korejska organizacija objavila da se oprašta od popularnog streamera Tyler1, stiže nam i vest da je Bang ponovo član T1. Igrač se prošlog decembra povukao sa League of Legends scene, a sada je potpisao ugovor sa T1 kao njihov streamer. Nakon BoxeRa, Wolfa, GBM-a i sada Tyler1, na scenu stupa legenda T1 Bang.

Prošlog meseca T1 je održao online oproštajnu ceremoniju za Banga i Lee “Wolf” Jae-wana. Ali brže nego što smo očekivali Bang se vraća u stari tim. Na svojoj oproštajnoj ceremoniji Bang je izjavio da je T1 njegov dom kojem bi se vratio. Sada mu je ta želja ispunjena.

Iako danas na pro sceni imamo i starije igrače koji su i dalje aktivni, 25-godišnji Bang je odlučio da se povuče i svoju karijeru nastavi kao streamer. Korejac je igračku karijeru počeo davne 2012. godine u ekipi NaJin Shield, da bi nakon četiri meseca prešao u Xenics Blast. Od kraja 2013. godine pa sve do 2018. bio je član T1 organizacije.

Za nepunih pet godina u T1 Bang je pomogao timu da stigne do četiri LCK šampionata, dva Worldsa, kao i do dve MSI titule.

Nakon T1 legendarni ADC je proveo neko vreme u Americi igrajući za 100Thieves i Evil Geniuses, da bi se na kraju vratio u Koreju i tim Afreeca Freecs.