Rising Stars: Europe, posljednji regionalni turnir E-Frag.neta završio je s dramatičnim događajem. Nakon pobjede Planetkeya u polufinalu protiv ALTERNATE aTTaXa, Oliver “kzy” Heck (član ALTERNATE aTTaXa) objavio je poduži komentar gdje optužuje Planetkey za cheatanje.

Nakon što su admini pregledali demoe nisu pronašli definitivne dokaze za optužbe. Planetkey zatim nastavlja u finale i pobjeđuje protiv danskog Revivala na cacheu i mirageu.
No tu Planetkeyova sreća prestaje; nakon zajedničke istrage E-Frag.neta i CSGOLoungea otkriva se da su dva igrača, Thilo “syken” Phan te Koray “xall” Yaman, stavili veoma visoke oklade na pobjedu Planetkeya što je prema pravilima turnira zabranjeno. Zanimljivo je i da su svi igrači ovog tima već i prije bili uključeni u sumnjive radnje, bilo da je riječ o namještanju mečeva ili igranju s cheaterima.
Dan nakon diskvalifikacije Planetkey je odlučio otpustiti svoj trenutni lineup:
Robin "r0bs3n" Stephan
Bastian "ayken" Schend
Ammar "am0" Cakmak
Koray "xall" Yaman
Thilo "syken" Phan
Nadamo se da će ovaj događaj poslužiti kao upozorenje svim timovima i igračima koji se misle upuštati u sumnjive radnje.


Robin "r0bs3n" Stephan
Ammar "am0" Cakmak
Thilo "syken" Phan





