Kineski predstavnik RNG danas je po drugi put zaredom postao šampion MSI-a, te uzeo svoju treću titulu na ovom takmičenju. Ekipa Royal Never Give Up rezultatom 3:2 porazila je T1.

RNG je šampion MSI 2022

Finale MSI-a između RNG-a i T1 završeno je nakon ukupno 5 mečeva, a kao pobednik izašao je kineski predstavnik. RNG je ovom pobedom uzeo ukupno treću titulu na ovom takmičenju, a drugu zaredom. Uspeli su da odbrane titulu šampiona i protiv možda najbolje ekipe na svetu T1.

Iako je serijal otišao u svih pet mečeva, RNG je izgledao dominantno u mečevima koje su pobedili. T1 je u svakom trenutku jurio rezultat, budući da je kineski predstavnik uzeo prvi, treći i naravno peti meč. Prvi meč bio je izjednačen do 20. minuta kada su stvari eksplodirale na Riftu. RNG dobija bitan fight za dragon soul point i stvara prednost za sebe. Ubrzo nakon toga uspeli su da obezbede i soul, kao i Barona. Bin je bio jedan od ključnih igrača za ekipu, a prvi meč na Gwen završio je rezultatom 13/0/3.

Drugi meč je takođe počeo neizvesno, timovi su do sredine meča igrali oprezno. Na kraju Faker i ekipa uspevaju da stvore prednost za sebe, kazne RNG kod Baron pita i izjednače ukupan rezultat na 1:1. Faker i Gumayusi odlično su odigrali drugi meč, a Guma sa triplekillom dovodi svoj tim do baze RNG-a i uzima pobedu.

Wei faktor

U trećem meču šampioni LPL-a pokazali su potpunu dominaciju nad protivnikom. Trebalo im je nešto manje od 30 minuta da meč završe, a ključni faktor u trećem, kao i u petom meču bio je jungler RNG-a Wei. Ovaj momak treći meč je završio sa 8/0/7 KDA-om.

T1 se međutim ni nakon zaostatka od 2:1 nije predavao, te u četvrtom meču ponovo izjednačavaju ukupan rezultat. Peti meč je bio biti ili ne biti. Odlučujući meč za treću MSI titulu i za jednu i za drugu ekipu. Ponovo dominacija i kontrola od strane RNG-a. Izbacili su Fakera iz igre još na samom početku meča. Obezbedili rane killove, a već nakon 20. minuta osigurali dragon soul i Barona. Samo 25 minuta je trebalo RNG-u da meč privede kraju i odbrani titulu šampiona. A 19-godišnji Wei ponovo je svoj tim doveo do pobede.

Možda će vas zanimati: Overwatch i COD timovi duguju 400 milijuna dolara Activision Blizzardu Franšizni timovi u oba naslova duguju 400 milijuna američkih dolara developeru Activision Blizzardu, otkriva Jacob Wolf. Overwatch…