Prva round robin faza LCK-a završena je upravo posle pobede T1 nad ekipom kt Rolster. Nakon ukupno devet Bo3 duela niko nije uspeo da pobedi ovu ekipu T1.

T1 ubedljiv u derbiju

T1 je u ovaj duel ušao kao što znamo neporažen rezultatom 8:0, dok je ekipa kt Rolster na sredini tabele. Kt je pre ovog dana imao četiri pobede i četiri poraza, da bi posle ovog duela porazi prevagnuli. T1 je naravno bio favorit, kao i u svakom meču koji igraju. I to je zvanje i opradvao dvema pobedama nad svojim protivnikom.

Iako je ukupan rezultat ovog duela bio 2:0 u korist T1, kt Rolster nije pružio laku pobedu u prvom meču. Krenuli su dobro, imali su prednost u early gameu. Međutim T1 je kasnije počeo da se vraća u meč da bi eventualno odneo i pobedu. Iako je kt imao rezultatsku prednost, ipak nije mogao ništa protiv titana kakav je T1.

Drugi meč je već bio čista dominacija Fakera i ekipe. Objective bounties su se za kt pojavili već na 15. minutu, što govori koliko je T1 bio ahead. Faker je uništio Ariu na mid laneu, tim je uzeo Barona već na 20. minutu, da bi samo dva minuta nakon toga i završio meč. Jedan od najkorisnijih igrača je bio Keria koji je učestvovao u 17 killova od ukupno 20.

Nakon prve faze LCK Spring Splita niko nije uspeo ni blizu da priđe ovom rosteru T1. Do sada je ovaj korejski tim igrao besprekorno. Pokazuju da su spremni da ponovo postanu najbolji tim na svetu i da im ništa neće stati na put. Timovi koji bi možda u nastavku LCK-a mogli da pobede T1 su Gen.G, DRX, DWG KIA. Iako još uvek ne izgleda kao da su na istom nivou kao T1.

Sve naredne mečeve LCK-a, kao i trostrukih osvajača Worldsa možete pratiti na zvaničnim stranicama.

Možda će vas zanimati: Ko su najuspešniji igrači u istoriji LEC-a? Iz godina u godinu u LEC-u smo mogli da vidimo neverovatno talentovane igrače. I danas imamo priliku da uživamo u magijama Capsa…