Polufinalni mečevi na StarLadder & i-League StarSeries turniru donijeli su brojna iznenađenja. U prvom meču dana mousesports je slavio protiv Liquida iako su uvjerljivo izgubili na Cobblestoneu. Na’Vi je iznenadio FaZe i osigurao finale Kijevu pred domaćom publikom.

Iznenađujući finalisti StarSeries turnira

Malo tko je mogao predvidjeti da ćemo u finalu StarSeriesa gledati Na’Vi i mousesports. Međutim, obje ekipe apsolutno su zaslužile svoje mjesto u finalu pobjedama nad ponajboljim ekipama na svijetu. Mousesports je u grupnoj fazi slavio protiv SK Gaminga, a u doigravanju su pali G2 Esports i Team Liquid, osvajači cs_summita 2.

mousesports uvjerljiv protiv Liquida

U polufinalu obje su ekipe uvjerljivo uzele pobjede na svojim mapama. Pobjednik se odlučivao na Trainu. Mousesports je otvorio odlično, nakon pištoljke na CT straniu uzeli su i idućih šest rundi, a Liquid je bio primoran zvati pauzu. Američke ekipa se oporavila te do zamjene strana prepustila samo još jednu rundu. Međutim, pištoljku ponovo uzima mousesports i bježi na 11-7. Tada se činilo da još ima nade za Liquid, koji uspijeva povezati dvije runde u nizu, ali to je bilo to. Mousesports je osigurao finale sa 16-9.

Robin “ropz” Kool i Tomáš “osakr” Šťastný igraju odličan turnir i najbolji su igrači mousesportsa. Finale je samo šlag na tortu za europsku ekipu koja od samog početka igra jako dobro. Pokazali su određene slabosti, ali isto ih tako kvalitetno ispravljali kako je vrijeme odmicalo.

Na’Vi pred domaćom publikom izbacio FaZe

Na’Vi je pak s druge strane na putu do finala izbacio Astralis i FaZe. Veliki vjetar u leđa bila je i domaća publika u punoj Cybersport Areni u Kijevu, koja je svaki potez Na’Vija nagrađivala reakcijom.

Kroz cijeli turnir kada je Na’Vi u pitanju provlači se jedno ime, Aleksandr ‘s1mple’ Kostyliev. Iako mu se u polufinalnom meču protiv FaZe pridružio i Egor “Flamie” Vasilyev s odličnom igrom, Na’Vi nikada ne bi došao toliko daleko da nije bilo nevjerojatnog s1mplea.

Meč je počeo na Infernu, gdje je u napetom meču na kraju slavio FaZe 16-13. Na iduće dvije mape zbrojeno, NiKo i društvo će uzeti samo 14 rundi. Na’Vi je bio kvalitetnija ekipa, bolji u duelima, a nedostatke iz prijašnjih mečeva uspjeli su riješiti. Iako su mnogi kritizirali njihovu lošu igru na T strani na Trainu, ovoga puta FaZe nije imao rješenje. Na 19 odigranih mapa s1mple je najbolji igrač turnira s nevjerojatnih 1.28 rating te 14 1vX situacija koje su završile u njegovu korist.

Finale u nedjelju u 17:00

Na’Vi i mousesports su se zadnji put u finalu sreli u prosincu prošle godina na DreamHack Winter Openu. Tada je slavio Na’Vi s uvjerljivih 2:0. To je ujedno i posljednji turnir koji je osvojila ukrajinska ekipa. Nastave li s odličnim igrama kao i dosad, trebali bi u finale uči kao favoriti.

Finale 300 tisuća dolara vrijednog SL i-League StarSeries turnira igrat će se u nedjelju u Cybersport Areni u Kijevu s početkom u 17:00. Prije finala odigrat će se meč za treće mjesto između FaZea i Liquida.