Kao i u LEC-u, i finale gornjeg žreba u LCS-u odigrano je sinoć. Kao pobednici iz duela Cloud9 vs 100Thieves izašli su plavci. Cloud9 je rezultatom 3:1 nadjačao protivnika i prošao u veliko finale.

Cloud9 ide u Čikago

Odličan performance ekipe Cloud9 zasluženo im je donelo mesto u finalu LCS Championshipa koji će sledeće nedelje biti održan u Čikagu. Na svom putu do finala Cloud9 je porazio CLG, da bi potom nadjačao dva velika favorita za titulu. Prvo su pali Evil Geniuses, akuelni šampioni LCS-a, a sinoć i 100Thieves. I pored svih problema koje je organizacija imala ove godine, Cloud9 je uspeo da pronađe recept za uspeh i sastavi roster koji će funkcionisati. Sada imaju obezbeđeno finale kao i mesto na Worldsu.

Njihov međusobni duel počeo je jako napeto. Prvi meč bio je prava borba. Do samog kraja i Lopovi i C9 su bili izjednačeni čak do 40. minuta. Sličan broj killova, kao i isti gold i srušene kule nisu odavale ko će izaći kao pobednik. Na kraju C9 je uzeo dragon soul kao i Barona, što im je dalo veliku prednost. Ipak ova ekipa nije tada uspela da dodje do pobede, već je par minuta nakon toga Jensen backdoorao protivnika i na spektakularan način završio meč.

I drugi meč je bio jednako napet, ali je ovoga puta pobeda pripala Lopovima. Nakon izjednačenog rezultata od 1:1, Cloud9 je izdominirao serijalom. Treći meč je završen nakon nešto više od 30 minuta igre, dok je četvrti trajao duže ali smo videli ukupno 34 killa.

100Thieves je ovim porazom pao u donji žreb gde će imati još jednu šansu za finale. Pobednik iz meča Team Liquid vs Evil Geniuses koji se igra večeras, sastaće se upravo sa Lopovima.

Možda će vas zanimati: Fnatic je četvrti i poslednji predstavnik Evrope na Worldsu Fnatic je nakon sinoćne pobede u LEC playoffu obezbedio poslednje LEC mesto na svetskom šampionatu. Ova ekipa porazila je Misfits…