Kao pobednik iz meča nedelje izašao je Victory Five pobedivši danas ekipu EDward Gaming. V5 upisao je osmu pobedu zaredom u Summer Splitu LPL-a i još uvek čeka svoj prvi poraz ove sezone.

Novi predstavnik Kine na Worldsu V5?

Još jedan Bo3 serijal u ovom splitu LPL-a odlazi u ruke ekipe Victory Five. Ova petorka pokazala je perfektnu igru od početka sezone, i nastavlja da to radi i dalje. Danas su uspeli da savladaju aktuelne svetske šampione EDG. Bez puno muke serijal su završili dvema lakim pobedama te sada imaju ukupan rezultat od 8:0. Victory Five ujedno je i jedina neporažena ekipa, ne samo u LPL-u. Ukoliko pogledamo četiri najveće lige (LCK, LPL, LEC i LCS) V5 je jedini tim koji još nije poražen ove sezone.

Iščekivan meč nedelje konačno je za nama. EDG je pokazao solidnu igru ali ništa nisu mogli protiv besprekornog V5-a. U prvom meču mogli smo da vidimo potpunu kontrolu ove ekipe, od početka do kraja. Već nakon 10 minuta igre bilo je jasno ko će izaći kao pobednik. Na 20. minutu imali su Barona, a na 25. uzeli su protivniku prvi inhibitor i otvorili im bazu. U ovom meču mogli smo da vidimo odlične poteze igrača. Par dobrih Taliyah ultija od strane Rookiea, kao i Karsine R-ove na Poppy. Međutim, niko nije mogao da ukrade spotlight Photicu koji je na Kalisti napravio i pentakill čime je Victory Five završio prvi meč.

Drugi meč bio je dosta bliži i napetiji. EDG je imao solidne šanse da izjednači rezultat u ovom Bo3 duelu. Ipak, V5 odličnim teamfightovima opet preuzima kontrolu, gradi gold lead i polako ponovo uništava protivnika. Rich je pokazao odličan performance na Gnaru, dok smo ovoga puta Photica videli na Senni. I u ovom meču bio je jedan od najkorisnijih igrača, a ovaj meč je završio triplekillom.

Možda će vas zanimati: T1 uručio Gen.G prvi poraz u LCK-u; Faker stigao do 500. pobede U meču nedelju između ekipe Gen.G i T1 kao pobednik je nakon tri meča izašao T1. Faker je bio jedan od najzaslužnijih igrača…